Türk İş Dünyasının dış ticaret platformuna hoşgeldiniz...

    TurkishBusinessPlatform, içerisinde sadece Türk firmalarının yeraldığı, tamamen ihracatın artırılmasına yönelik kurulmuş,Ekonomi Bakanlığı destekli bir dış ticaret platformudur… Site üzerinden, firmanız adına yapacağınız kayıtla tüm dünya ile iletişime geçme ve siteye gelen binlerce talep üzerinden süzülerek size ulaştırılan tüm alım ve ortaklık taleplerini görüp,ilgi duyduğunuz yurt dışı firmalarıyla iletişime geçme şansına sahipsiniz…

Tüm premium üyelerimize verdiğimiz haklara bakıldığında;


  • Öncelikle firmanızın bir profilini oluşturur,logo,iletişim bilgisi ve yetkili adı,firma profili,firma sertifikaları dahil tüm kurumsal bilgilerinizi sitemize ekleyebilirsiniz.
  • 200 ayrı ürününüzü sitemizde tanıtabilir,buna bağlı olarak ürünlerinizin tüm teknik detaylarını ve bilgilendirmelerini sitemize kaydedebilir,yurt dışı firmalarının sizleri çok daha detaylı olarak tanıyarak firmanıza talep göndermesini sağlayabilirsiniz.
  • Ayrıca firmanızı ifade eden bir tanıtım filmi çalışmanız var ise yine bu videouyuda sitemize aktarabilir, tüm yurt dışı firmalarının sizi görüntülü ve sesli olarakta tanımasını sağlayabilirsiniz.
  • Yine büyük bir yenilik olarak sizlere sunduğumuz avantaj dahilinde yurt dışındaki ilgili firmalarla online mesajlaşabilir, sitemiz üzerinden iletişime o anda, gerçek zamanlı geçebilirsiniz.
  • Sitemize Premium üye olan firmalarımız yurt dışından gelen tüm taleplerin kendilerine özel süzüldüğü farklı bir uygulama ile bu talep oluşturan firmaların tüm bilgilerine ulaşabilir, ayrıca ortak havuza girebilme şansı ile sitemize gelen yine tüm talepleri görebilir,binlerce firmayla iletişime geçebilme ve ciddi bir ihracat alternatifini elde etme şansına ulaşmış olurlar.

    Ayrıca tüm bu avantajların yanında, gelen talepleri görebilme ve tüm bu iletişim sürecini yönetebilme kabiliyetine ek,sizde masanızdan Pazar araştırması yapmak,rakiplerinizin durumunu görmek,müşteri bulmak,tedarikçilerinizi araştırmak gibi hayati birçok bilgiye ulaşabilirsiniz... İşte TurkishBusinessPlatform’un size çok büyük bir avantaj olarak sunduğu dev bir  veri tabanı   "GRS"…

    Dünyanın 200 ayrı ülkesinde direk yerleşik düzende, 5000 kişilik bir ekiple çalışan, 1841 den bu yana işi, dünyadan veri toplamak ve bunu kullanıcılarına bir rehber olarak sunmak olan, hisseleri New York borsasında işlem gören tartışmasız Dünyanın en büyük veri tabanı GRS…. TurkishBusinessPlatform olarak yaptığımız ortaklıkla bu dev veri tabanı artık Türk İhracatcısının emrinde…Gelin GRS ile nasıl bir veriyi yönetebildiğinize bir bakalım;


  • Tüm premium üyelerimiz Sitemiz üzerinden GRS veri tabanına ulaşabilirler.
  • Daha sonra 4 ayrı arama kriterine göre,eğer direk spesifik bir arama yapmak isterlerse ilgilendikleri firmanın adını yazarak direk firma bilgilerine ulaşabilirler.
  • 2. Kriterde üyelerimiz ülke özelliklerine göre bir arama yapabilirler... Yani arzu ederlerse örneğin Almanya'da kurulu ama dünyanın başka ülkelerinde de faaliyet gösteren firmaları görebilir yine bu firmaları tüm detayları ile inceleyebilir ve ülke raporları çıkarabilirler.
  • Ayrıca son derece önemli bir 3. kriter olarak araştırmak istediğiniz ülkede yeralan tüm firmaları cirosu, çalışan sayısı, yıllık kârı gibi önemli bir bilgiyle süzebilir, arzu ettiğiniz veriye ticari ve finansal bir araştırmaylada ulaşabilirsiniz… Bir örnekle; Rusya'da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren,yıllık cirosu 1 milyon doların üzerinde olan, çalışan sayısıda 50 nin üzerinde kayıtlı firmalara ulaşabilir, böylece hedef kitlenizi tanımlar ve sonuç odaklı sistemde yeralan bilgiyi kullanabilirsiniz.
  • Ayrıca 4. Bir arama kriteri olarak sistemde  yeralan sektörel kodlar,nace kodları gibi kodlarlada arama yapabilir,masanızdan milyonlarca firmanın çok önemli datalarına ulaşabilirsiniz…

    GRS ile ilgili gelen tüm veriler resmi verilerdir ve yüzde yüz reeldir. Bu veriler 5000 çalışan tarafından özenle girilmekte, firmaların sözlü beyanıyla değil, direk resmi beyanları üzerinden veriler sisteme dahil edilmekte ve güncellenmektedir. Bu veriler sayesinde firmanın adres ve telefon bilgilerine, şirket yapılanmalarına, ciro bilgilerine,yıllık bazda kar bilgilerine ve firmanın kredibilitesini görebildiğiniz bilgilere ulaşabilir ve kısa bir sürede çok ciddi bir Pazar araştırması yapabilir, arzu ettiğiniz firmalarla iletişime geçebilir ve dış ticaretiniz açısından ulaşılması imkansız görülen birçok veriye çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. TurkishBusinessPlatform’un Türk İhracatcısına sunduğu bu avantajla artık, öngörüyle değil bilgiyle sürecinizi yönetmiş olursunuz….


    İki bölümden oluşan yani hem talepleri görebildiğiniz,hemde talep oluşturabildiğiniz TurkishBusinessPlatform, Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.Bu destek KDV dahil rakam üzerinden olup,aynı zamanda KDV oranıda yine üyelerimizin matrahından düşebildiği önemli bir ayrıntıyı içermektedir.Türk İhracatcısının yanında olabilme adına ciddi bir yaklaşımı ortaya koyan Ekonomi Bakanlığımızada ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz…


    Ortaya koyduğumuz profesyonel yaklaşım ve kurumsal kültürle, Türk ihracatsının yanında olabilme adına yaptığımız yatırımla, bilgiye ve teknolojiye dayalı işletme mantığımızla, tüm ihracat potansiyelimizi yukarı çıkarma misyonuyla büyüyen TurkishBusinessPlatform sizlerden aldığı güç ve inançla geleceğe yürüyor…


    TurkishBusinessPlatform… İhracatdaki yeni anahtarınız… Sizleride bu kapıdan girmeye davet ediyoruz…

Tüm soru ve görüşleriniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz…

0My Basket